4. november 2021 ob 20.00
Boris Milikič: Kolesarske ture avanture - STKP
Najlepše je začeti od začetka in končati na koncu. Vendar, ko me je Aleš povabil na turo, je bila to že 10. etapa,
če gre prva (kot je po seznamu etap) z ljubljanskega gradu. Naprej so si sledile etape glede na vremenske razmere,
na vozne rede vlakov in domače razmere. Če pa na posameznih etapah poleg enkratnih razgledov ne gledamo
samo navigacijo in poti, pa spoznamo poleg sedanjosti tudi bogato zgodovino slovenskih krajev. Na Mirni gori je bila
do 2. sv. vojne cerkev Frančiška Ksaverja, ki je služila za odvrnitev hude ure. Saj preden so pozidali cerkev v teh krajih ni
bilo miru, ker je zmaj bruhal točo iz votline na gori.
21. oktober 2021 ob 20.00
Kaj smo delali v času korone
Letošnja četrtkova srečanja bomo pričeli s prihodom jeseni, ki je že prinesla prvi sneg v gorah in odtajala protikoronske omejitve. Vabljeni vsi ljubitelji gora in narave, ki izpolnjujete pogoj PCT. To je priložnost, da pokažete in poveste kaj več o svojih turnosmučarskih, pohodnih, plezalnih, kolesarskih, veslaških, jadralskih in drugih dogodivščinah v preteklem obdobju.
2. junij 2021 ob 17.00
Turnosmučarski piknik
Če bodo le razmere dopuščala, bo tudi letos pri Podutiku tradicionalni piknik in druženje turnih smučarjev ...
Več informacij
Vsi turni smučarji ste vabljeni k udeležbi na "Višinskem izzivu 4013 m", ki bo letos nadomestil tradicionalno tekmo v spomin na nesrečo na Okrešlju.
Če boste do 20.3.2021 s turnimi smučmi zbrali 4013 višinskih metrov to sporočite na tkgora@turni-klub-gora.si in bomo podatke skupinsko posredovali PD Jezersko, lahko pa to storite tudi sami.
Več informacij:
Po dosedanjih podatkih je v predvidenem času "Višinski izziv" tudi formalno doseglo devet članov in sodelavcev TK Gora. Čestitamo!